Regulamin spływu jednodniowego

  1. Pełnoletnia osoba wynajmująca kajaki podpisuje nad rzeką KARTĘ WYNAJMU zawierającą dane Wynajmującego, informację o rodzaju i liczbie powierzanego sprzętu oraz klauzulę: “P.T. Kajakiem.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za Bezpieczeństwo Wynajmującego. Wynajmujący ponosi pełną odpowiedzialność za wynajęty sprzęt i sposób jego użycia oraz zobowiązuje się pokryć straty związane z jego zgubieniem bądź zniszczeniem.”
  2. Kajaki wynajmujemy według cen podanych na stronie. Finalny koszt zależy od ilości kajaków, a nie liczby osób biorących udział w spływie.
  3. Warunkiem rezerwacji jest wpłacenie zadatku w kwocie 40zł od kajaka. Szczegóły dotyczące wpłaty są wysyłane w mailu potwierdzającym rezerwację. Sugerujemy zebrać od znajomych wcześniej pieniądze, gdyż liczbę zarezerwowanych kajaków uważamy za wiążącą dla obu stron. Sezon jest krótki i nie możemy sobie pozwolić na pochopne blokowanie sprzętu, zwłaszcza w wakacyjne weekendy, kiedy chętnych jest dużo więcej niż możemy obsłużyć. Prosimy o roztropną rezerwację.
  4. Prosimy o wcześniejsze ustalenie wszystkich szczegółów i wyjaśnienie wszystkich wątpliwości. Ustalenia dokonywane są tylko z jedną osobą reprezentującą grupę czyli z Wynajmującym. W dzień spływu na niektóre zmiany we wcześniejszych ustaleniach może być już za późno.
  5. Sprzęt powinien zostać zwrócony wyczyszczony z wody i piasku, w stanie umożliwiającym jego natychmiastowe wypożyczenie. Nie pobieramy kaucji, nie stosujemy dodatkowych opłat za klarowanie. Liczymy na przestrzeganie dobrych, wodniackich zwyczajów.
  6. Spływ odbywa się na ustalonej trasie. Godziny odbioru kajaków nie da się precyzyjnie zaplanować. Nasi kierowcy czekają na Państwa sygnał telefoniczny.
  7. Oferujemy bezpłatny parking na naszym biwaku kajakowym. Kierowców zabieramy po spływie razem z kajakami (nie odwozimy wszystkich płynących osób). Dla Państwa wygody i bezpieczeństwa prosimy o płynięcie w zwartym szyku!
  8. W przypadku wynajmu kajaków nie występujemy w roli “organizatora spływu”, co oznacza między innymi, że nie zapewniamy biwaków, instruktorów i ubezpieczenia. Właściwy przebieg spływu, dobór osad, ustalenie szyku płynięcia, dbanie o bezpieczeństwo, zachowanie trzeźwości, zakładanie kamizelek asekuracyjnych spoczywa na wynajmujących kajaki.

PAMIĘTAJ! na szlaku kajakowym nie zostawiamy ŻADNYCH ŚMIECI

Przeczytaj również te ważne informacje na temat spływu jednodniowego.

Fundusze UE