Ważne informacje – Częste pytania

Jak dokonać rezerwacji?

 • zapoznać się z regulaminem spływu jednodniowego
 • wysłać rezerwację poprzez formularz
  Uwaga spływ można zarezerwować poprzez formularz najpóźniej do godz. 18.00 dnia poprzedzającego spływ. Rezerwacje wysłane później pozostaną bez odpowiedzi.
 • poczekać na potwierdzenie rezerwacji, zwykle nie trwa to dłużej niż 1 dzień roboczy
 • po potwierdzeniu przez nas rezerwacji wpłacić zadatek w wysokości 40 zł. od kajaka na konto:
  P.T. “Kajakiem.pl” Anita Górecka,
  ul. Rakowska 29, 28-300 Jędrzejów,
  Bank PKO BP, nr: 50 10205558 1111 1472 8560 0019
  w pozycji Tytułem należy wpisać nazwisko osoby rezerwującej, datę,
 • bezpośrednio przed wydaniem kajaka należy podpisać kartę wynajmu i uregulować pozostałą kwotę

O miejscu na spływie decyduje kolejność wpłat zadatków!!! – liczba miejsc ograniczona!

Czy mogę zdecydować się w ostatniej chwili?

Kajaki każdorazowo zawozimy na miejsce startu w takiej ilości w jakiej zostały zarezerwowane, dlatego konieczne jest zarezerwowanie kajaków z wyprzedzeniem poprzez formularz ze strony oraz sprawdzenie, czy otrzymałeś e-mail potwierdzający rezerwację. Pamiętaj, że pierwszy e-mail od nas to tylko kopia twojego zamówienia, potwierdzenie otrzymasz w ciągu 1 dnia roboczego (warto sprawdzać też folder spam).

Nigdy nie wiemy jakie będzie zainteresowanie konkretnym terminem spływu i kiedy skończą się kajaki, zwykle są jeszcze dostępne tydzień przed spływem.

Jeśli jest sobotni poranek i właśnie wpadłeś na pomysł, że jeszcze dzisiaj chciałbyś skorzystać z naszej oferty, możesz spróbować dokonać rezerwacji telefonicznie, ale nie gwarantujemy, że dysponujemy jeszcze wolnymi kajakami. Pamiętaj, że kajaki wydajemy do godz. 12.00 w południe, więc zanim zadzwonisz sprawdź, czy jesteś w stanie do 12.00 odebrać kajaki tutaj.

Czy można płynąć z dziećmi?

Oczywiście można zabrać ze sobą dzieciaki. Każde dostanie od nas odpowiednią kamizelką. Drobne dziecko może, bez dodatkowych opłat, płynąć, jako trzecia osoba w kajaku dwuosobowym na dodatkowym siedzonku. Informujemy jednak, że nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie i dzieci większe, 5+, powinny płynąć, jako drugi załogant na przednim siedzeniu. Ze względów bezpieczeństwa nie pływa się w konfiguracji dwoje dzieci, jeden dorosły. Warto poczytać o pływaniu z dzieckiem na naszym blogu – spływ z dzieckiem. Proponowana trasa jednodniowa Nidą to łatwy odcinek odpowiedni dla rodzin z dziećmi. Filmik uczestnika spływu jednodniowego.

Czy można płynąć samemu?

Oczywiście. Kajakiem dwuosobowym bez problemu można płynąć samemu tak jak jedynką. Siedzi się wtedy z tyłu. Mamy też niewielką ilość kajaków jednoosobowych, możesz zapytać o dostępność. Cena za kajak jednoosobowy jest jednak zbliżona do ceny kajaka dwuosobowego, ze względu na porównywalny koszt zakupu, transportu i obsługi. Do kajaka jednoosobowego nie można zabrać znajomego, który zdecydował się w ostatniej chwili.

Jak się przygotować, co zabrać?

Na krótką wycieczkę kajakową należy zabrać: odpowiednie buty, ubranie dostosowane do aktualnej pogody, butelkę wody, kanapkę, naładowany telefon, rzeczy chroniące przed słońcem (okulary, czapka, krem). Może się też przydać środek odstraszający komary, a dla dzieci warto zabrać zapasowy zestaw suchych ubrań.
Więcej na ten temat tutaj: Sprawdź jak się przygotować do spływu jednodniowego

Co jeśli pada deszcz?

W sytuacjach skrajnych (bardzo niska temperatura, powodziowy stan wody itd.) spływy są odwoływane a zadatki zwracane. Jednak przelotny, letni deszcz nie jest wskazaniem do odwołania spływu. Staramy się podchodzić do tej kwestii zdroworozsądkowo stojąc jednakże na stanowisku, że „nie ma złej pogody są tylko źle ubrani kajakarze”. Niestety nie jesteśmy w stanie ani przewidzieć ani zapewnić pogody. Jeśli bezchmurne niebo i 30 stopni to dla ciebie absolutne minimum- poczekaj z rezerwacją do ostatniej chwili. Poczytaj nasze wpisy dotyczące pogody na kajakach.

Warto wiedzieć

Jakie buty do kajaka?

Spływy kajakowe w powszechnej świadomości kojarzą się z wakacjami, ciepłą wodą i słońcem. Skoro tak, czy płynąc kajakiem naprawdę musimy mieć na nogach buty? Otóż musimy! Z kajaka trzeba wysiadać, spławiać go, przenosić. Dna polskich rzek rzadko przypominają karaibskie plaże- o skaleczenie nietrudno. Jakie buty są najlepsze na kajaki?

Szyk płynięcia i dobór osad na spływie kajakowym

Dobór osad to element odprawy, która powinna mieć miejsce przed każdym spływem kajakowym. Pozwala na ustalenie kto z kim będzie siedział w kajaku. Najczęściej decydują oczywiście względy rodzinne lub towarzyskie, ale czasami, trzeba skonfigurować osady „ręcznie”. Bierzemy wtedy pod uwagę kilka kryteriów: wagę, płeć, doświadczenie, umiejętności, wiek uczestników spływu. Kierując się tym kluczem doświadczonemu, cięższemu, […]

Kajaki i pokonywanie przeszkód

Każda rzeka to ciek powierzchniowy płynący w naturalnym korycie. Im bardziej naturalnym tym, z punktu widzenia turystyki kajakowej, lepiej, bo ciekawiej. Pływanie wyregulowanymi kanałami jest może łatwiejsze, ale z pewnością nudne. Dobrze jest, jeśli na spływie „coś się dzieje”- mielizna, zakręt, zwalone drzewo. Jak omijać przeszkody?

Fundusze UE