Ważne informacje – Częste pytania
Jak dokonać rezerwacji?
- zapoznać się z regulaminem spływu jednodniowego
- wysłać rezerwację poprzez formularz
- poczekać na potwierdzenie rezerwacji – wysyłamy je na bieżąco, choć czasami trzeba poczekać 1 dzień roboczy
- jeżeli w potwierdzeniu rezerwacji jest prośba o wpłatę zadatku to wpłacić wymaganą kwotę na konto:
P.T. “Kajakiem.pl” Anita Górecka,
ul. Rakowska 29, 28-300 Jędrzejów,
mBank, nr: 29 1140 2004 0000 3702 8340 3816
w pozycji Tytułem należy wpisać nazwisko osoby rezerwującej, datę,
- bezpośrednio przed wydaniem kajaka należy podpisać kartę wynajmu i uregulować pozostałą kwotę gotówką
Liczba miejsc ograniczona!
Czy mogę zdecydować się w ostatniej chwili?
Kajaki każdorazowo zawozimy na miejsce startu w takiej ilości w jakiej zostały zarezerwowane, dlatego konieczne jest zarezerwowanie kajaków z wyprzedzeniem poprzez formularz ze strony oraz sprawdzenie, czy otrzymałeś e-mail potwierdzający rezerwację. Pamiętaj, że pierwszy e-mail od nas to tylko kopia twojego zamówienia, potwierdzenie otrzymasz w ciągu 1 dnia roboczego (warto sprawdzać też folder spam).
Nigdy nie wiemy jakie będzie zainteresowanie konkretnym terminem spływu i kiedy skończą się kajaki, zwykle są jeszcze dostępne tydzień przed spływem.
Jeśli jest sobotni poranek i właśnie wpadłeś na pomysł, że jeszcze dzisiaj chciałbyś skorzystać z naszej oferty, możesz spróbować dokonać rezerwacji telefonicznie, ale nie gwarantujemy, że dysponujemy jeszcze wolnymi kajakami. Pamiętaj, że kajaki wydajemy do godz. 12.00 w południe, więc zanim zadzwonisz sprawdź, czy jesteś w stanie do 12.00 odebrać kajaki tutaj.
Czy można płynąć z dziećmi?
Oczywiście można zabrać ze sobą dzieciaki. Każde dostanie od nas odpowiednią kamizelką. Drobne dziecko może, bez dodatkowych opłat, płynąć, jako trzecia osoba w kajaku dwuosobowym na dodatkowym siedzonku. Informujemy jednak, że nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie i dzieci większe, 5+, powinny płynąć, jako drugi załogant na przednim siedzeniu. Ze względów bezpieczeństwa nie pływa się w konfiguracji dwoje dzieci, jeden dorosły. Warto poczytać o pływaniu z dzieckiem na naszym blogu – spływ z dzieckiem. Proponowana trasa jednodniowa Nidą to łatwy odcinek odpowiedni dla rodzin z dziećmi. Filmik uczestnika spływu jednodniowego.
Czy można płynąć samemu?
Oczywiście. Kajakiem dwuosobowym bez problemu można płynąć samemu tak jak jedynką. Siedzi się wtedy z tyłu. Mamy też niewielką ilość kajaków jednoosobowych (jeśli są dostępne w danym terminie to można wybrać ten rodzaj kajaka w formularzu rezerwacyjnym). Cena za kajak jednoosobowy jest jednak zbliżona do ceny kajaka dwuosobowego, ze względu na porównywalny koszt zakupu, transportu i obsługi. Do kajaka jednoosobowego nie można zabrać znajomego, który zdecydował się w ostatniej chwili.
Jak się przygotować, co zabrać?
Na krótką wycieczkę kajakową należy zabrać: odpowiednie buty, ubranie dostosowane do aktualnej pogody, butelkę wody, kanapkę, naładowany telefon, rzeczy chroniące przed słońcem (okulary, czapka, krem). Może się też przydać środek odstraszający komary, a dla dzieci warto zabrać zapasowy zestaw suchych ubrań.
Więcej na ten temat tutaj: Sprawdź jak się przygotować do spływu jednodniowego
Co jeśli pada deszcz?
Spływy kajakowe to aktywność na świeżym powietrzu i trzeba przygotować strój na różne warunki pogodowe. Publikowane w Internecie prognozy opierają się na różnych modelach prognostycznych i zwykle każda pokazuje co innego. O której, gdzie i czy w ogóle będzie deszcz lub burza? Nie wiemy.
My tylko zapewniamy sprzęt, niestety nie jesteśmy w stanie ani przewidzieć ani zapewnić pogody. Jeśli oczekują Państwo jakiejś konkretnej prognozy to prosimy o wstrzymanie się z rezerwacją do ostatniej chwili. Oczywiście nie ma wtedy gwarancji wolnych kajaków. Opłacenie zadatku gwarantuje, że w terminie spływu będziemy gotowi do wyświadczenia usługi. Poczytaj nasze wpisy dotyczące pogody na kajakach.
Czy dostanę zwrot zadatku?
Zadatki z definicji są bezzwrotne. Wpłacając zadatek deklarują Państwo, że w danym dniu przyjadą i dopłacą resztę kwoty za usługę, my natomiast zobowiązujemy się do zablokowania dla Państwa sprzętu w danym terminie i przywiezienia go nad rzekę. Jeśli Państwa nie będzie lub w ostatniej chwili będziecie chcieli zmienić termin to zadatek przepada, ponieważ my i tak będziemy w gotowości do wyświadczenia usługi, zamówimy busy z zewnętrznych firm i poniesiemy konkretne koszty z tym związane. Ponadto rezerwując kajaki dla Państwa odmawiamy innym chętnym.
Bezkosztowo, czyli nie tracąc zadatku, mogą Państwo dokonać zmian w rezerwacji dotyczącej piątku, soboty czy niedzieli najpóźniej w czwartek (do godz. 16:00), ewentualne zmiany należy zgłosić mailem przez odpowiedź na naszą korespondencję.
Spływy są odwoływane tylko w przypadku powodziowego stanu wody i wtedy oczywiście zwracamy wszystkie zadatki.
Czy mogę zabrać psa?
Tak, można zabrać psa na spływ jednodniowy Nidą. W miejscu startu, zakończenia, czy podczas spływu spotkają Państwo innych kajakarzy, prosimy więc o pilnowanie pupila, tak żeby nie przeszkadzał wypoczywającym osobom. Ponadto warto poczytać o pływaniu kajakiem z psem. Jednocześnie informujemy, że nie posiadamy kamizelek dla czworonogów.
Warto wiedzieć
Spływy kajakowe w powszechnej świadomości kojarzą się z wakacjami, ciepłą wodą i słońcem. Skoro tak, czy płynąc kajakiem naprawdę musimy mieć na nogach buty? Otóż musimy! Z kajaka trzeba wysiadać, spławiać go, przenosić. Dna polskich rzek rzadko przypominają karaibskie plaże- o skaleczenie nietrudno. Jakie buty są najlepsze na kajaki?
Dobór osad to element odprawy, która powinna mieć miejsce przed każdym spływem kajakowym. Pozwala na ustalenie kto z kim będzie siedział w kajaku. Najczęściej decydują oczywiście względy rodzinne lub towarzyskie, ale czasami, trzeba skonfigurować osady „ręcznie”. Bierzemy wtedy pod uwagę kilka kryteriów: wagę, płeć, doświadczenie, umiejętności, wiek uczestników spływu. Kierując się tym kluczem doświadczonemu, cięższemu, […]
Każda rzeka to ciek powierzchniowy płynący w naturalnym korycie. Im bardziej naturalnym tym, z punktu widzenia turystyki kajakowej, lepiej, bo ciekawiej. Pływanie wyregulowanymi kanałami jest może łatwiejsze, ale z pewnością nudne. Dobrze jest, jeśli na spływie „coś się dzieje”- mielizna, zakręt, zwalone drzewo. Jak omijać przeszkody?