BLOG

Rodzinne spływy kajakowe

/ 0 komentarzy / w Spływy kajakowe
Rodzinne spływy kajakowe

Kajakarstwo szuwarowe to forma aktywnej turystyki, którą można zacząć uprawiać praktycznie w każdym okresie swojego życia. Amatorskie pływanie kajakiem po nizinnych rzekach i spokojnych śródlądowych akwenach nie wymaga długotrwałych treningów ani ukończenia specjalistycznych kursów. Jest to zabawa dostępna dla każdej grupy wiekowej od kilkuletnich dzieci po wiekowych emerytów.

Oczywiście do uprawiania turystyki kajakowej potrzebna jest minimalna sprawność fizyczna oraz spora doza zdrowego rozsądku. Dotyczy to szczególnie dzieci, które bezwzględnie powinny pływać pod opieką osób dorosłych i mieć stale zapiętą kamizelkę asekuracyjną w odpowiednim rozmiarze. Wybierając się na rodzinny spływ kajakowy musimy się też upewnić, że zaplanowana trasa nie jest za długa i jej pokonanie nie nastręczy trudności mniej wprawnym spływowiczom.

Współczesne tempo życia i natłok obowiązków zawodowych bardzo często nie pozostawiają wiele czasu bliski kontakt z najbliższymi. Spływy kajakowe wymagają współpracy: przy wiosłowaniu, pokonywaniu przeszkód, przygotowaniu posiłków czy rozbijaniu namiotu. Są więc świetną sposobnością, by pobyć razem, porozmawiać, być może poprawić relacje z dorastającymi dziećmi.

Rodzinne spływy kajakowe dają szansę na wspólne przeżycie przygody. Taka wyprawa na pewno zbliża, dostarcza niezapomnianych wrażeń a zdjęcia z kajaków w rodzinnym albumie przez długie lata przywołują razem spędzone chwile.

Fundusze UE