BLOG

Single na spływach

/ 0 komentarzy / w Spływy kajakowe
Single na spływach

Wiele osób zadaje mi pytania: Czy mogę jechać na kajaki sam? Czy możemy wybrać się w trójkę skoro kajaki są dwuosobowe? Odpowiedź jest oczywiście twierdząca. Tak przy indywidualnym wynajmie jak i zorganizowanych spływach nie jest wymagana parzysta liczba uczestników.

Przy wynajmie kajaków sprawa jest prosta, gdy mamy do dyspozycji kajaki jednoosobowe lub- rzadko spotykane- trzyosobowe, ale nie każda wypożyczalnia kajaków posiada taki sprzęt. Najpopularniejsze są jednak dwójki, co nie jest wcale wielkim problemem. Kajakiem dwuosobowym można spokojnie płynąć samemu. Różnica jest taka, że jedynki są tylko trochę krótsze. Wiele osób wynajmujących kajaki celowo decyduje się na takie rozwiązanie, gdyż jest im po prostu wygodniej. Łatwiej też się spakować, gdy w grupie są takie kajaki cargo, do których wsadzamy dodatkową wodę, kuchenkę czy nawet drewno. Zastrzegam, że płynięcie samemu w kajaku w grupie to nie to samo, co płynięcie samotne, którego z powodów bezpieczeństwa nie rekomenduję.

Na zorganizowanych spływach kajakowych wykupujemy „miejsce w kajaku dwuosobowym”. Single mogą więc spać spokojnie, gdyż pewnie dostaną do załogi innego singla. Osady dobierane są na miejscu. Oczywiście preferencje rodzinne czy towarzyskie są tu pierwszym kryterium, ale chodzi też o to by według klucza „doświadczenie, waga, płeć” pousadzać singli. Jeśli zostają wolne kajaki organizatorzy często pozwalają chętnym płynąć samemu. Jeśli singiel nie chce płynąć sam i nie ma go już gdzie upchnąć pozostają miejsca w kajakach instruktorskich. Tam też najpewniej trafi „nadliczbowe” dziecko.

Bez względu na to ilu was jest możecie się bez obaw wybrać na spływ kajakowy.

Fundusze UE