Zasady wynajmu kajaków / kanadyjek

1. Pełnoletnia osoba najmująca kajaki/kanu podpisuje nad rzeką KARTĘ WYNAJMU zawierającą dane Najemcy, informację o rodzaju i liczbie powierzanego sprzętu oraz klauzulę: „P.T. Kajakiem.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za bezpieczeństwo Najemcy. Najemca ponosi pełną odpowiedzialność za wynajęty sprzęt i sposób jego użycia oraz zobowiązuje się pokryć straty związane z jego zgubieniem bądź zniszczeniem.”

2. Kajaki/kanu wynajmujemy według cen podanych na stronie www.kajakiem.pl. Finalny koszt zależy od ilości sprzętu, liczby dni i odległości od bazy.
Minimalnym okresem wynajmu jest jeden dzień, od rana do wieczora, przykłady:
– trzygodzinny wynajem traktujemy jak jeden dzień,
– kajaki dostarczone o 14.00 i zabrane kolejnego dnia o 13.00 to kajaki wynajęte na dwa dni,
– jeśli dostarczamy kajaki dzień przed wypłynięciem, wieczorem, to oczywiście za ten dzień nie pobieramy opłaty.

3. Warunkiem rezerwacji jest wpłacenie zadatku określonego indywidualnie w potwierdzeniu rezerwacji. Kwota zadatku nie przekracza 30% szacowanych kosztów. Sugerujemy zebrać od znajomych wcześniej pieniądze, gdyż liczbę zarezerwowanych kajaków i dni uważamy za wiążącą dla obu stron, tzn. jeśli zarezerwowałeś 10 kajaków w lipcu na sobotę i niedzielę płacisz za 10 kajaków na dwa dni. Prosimy o roztropną rezerwację.

4. Rezerwując kajaki/kanadyjki ustalamy telefonicznie i mailowo wszystkie szczegóły: liczbę dni, ilość kajaków/kanadyjek, planowaną trasę, miejsce i godzinę podstawienia kajaków, parking, dodatkowy sprzęt, liczbę małych kamizelek dla dzieci. W dzień spływu na niektóre zmiany we wcześniejszych ustaleniach może być już za późno. Ustalenia dokonywane są tylko z jedną osobą reprezentującą grupę.

5. Sprzęt powinien zostać zwrócony wyklarowany, w stanie umożliwiającym jego natychmiastowe wypożyczenie. Nie pobieramy kaucji, nie stosujemy dodatkowych opłat za klarowanie. Liczymy na przestrzeganie dobrych, wodniackich zwyczajów.

6. Obsługujemy wiele grup na różnych odcinkach, godziny umawiamy tak, by nikt na nas nie czekał, dlatego bardzo prosimy o punktualność. Kajaki dostarczamy w umówione miejsce o ustalonej godzinie. Miejsca i godziny odbioru kajaków najczęściej nie da się precyzyjnie zaplanować. Wtedy nasi kierowcy czekają na Państwa sygnał telefoniczny.

7. Bezpłatnie udostępniamy miejsce do pozostawienia samochodu na naszej bazie kajakowej w Jędrzejowie. Jeśli liczba uczestników jest zbyt duża byśmy mogli zabrać wszystkich nad rzekę zapraszamy samych kierowców, a pozostałe osoby czekają w miejscu rozpoczęcia spływu. Samochody można również za symboliczną opłatą zostawić w zaprzyjaźnionych gospodarstwach w pobliżu rzeki.
Kierowców zabieramy po spływie razem z kajakami. Odwiezienie kierowców nie generuje dodatkowych kosztów o ile parking znajduje się na trasie powrotnej do bazy. Zawsze staramy się doradzić najwygodniejsze i najtańsze rozwiązanie.

8. W przypadku wynajmu kajaków nie występujemy w roli „organizatora spływu”, co oznacza między innymi, że nie zapewniamy biwaków, instruktorów i ubezpieczenia. Właściwy przebieg spływu, dobór osad, ustalenie szyku płynięcia, dbanie o bezpieczeństwo, zachowanie trzeźwości, zakładanie kamizelek asekuracyjnych spoczywa na Najemcach kajaków.

Fundusze UE