BLOG

Weekendowe spływy kajakowe

/ 0 komentarzy / w Kajakiem.pl, Spływy kajakowe
Weekendowe spływy kajakowe

Po całotygodniowym życiu w pędzie, stresującej pracy zwłaszcza w dużym mieście wszyscy odczuwamy potrzebę zregenerowania sił. Nie zawsze możemy sobie pozwolić na dłuższe wyjazdy, lecz moda na krótkie wyjazdy i świadomość potrzeby wypoczynku po pracy zwiększają popularność turystyki weekendowej. Bardzo często szukamy też różnych form aktywnego wypoczynku. W ten trend doskonale wpisują się weekendowe spływy kajakowe.

W przypadku wyjazdu na kajaki na weekend dostajemy wszystko, co w takich wypadach jest najważniejsze: aktywność fizyczną, odpoczynek od miasta i odnowę sił psychicznych w terapeutycznym kontakcie z naturą. Spływy kajakowe w formie „weekendówek” są też świetną propozycją dla osób rozpoczynających zabawę w kajakarstwo. Pozwalają sprawdzić czy ta forma kwalifikowanej turystyki im odpowiada, zanim zdecydują się na udział w wielodniowej wyprawie kajakowej lub samodzielnie wynajmą kajaki.
Nasze spływy pomyślane są tak, by rozsądnie zagospodarować wolny czas. Przyjazd w piątek odbywa się o dowolnej porze. Ludzie o różnych porach kończą pracę, przyjeżdżają z różnych, czasami dość odległych miejsc. Sobota i niedziela to czas na sprawnie przeprowadzony spływ kajakowy. Zakończenie w niedzielę, ok. 15.00, umożliwia powrót do domu o cywilizowanej porze.
Wyjazd weekendowy jest bardzo krótki, dlatego choć nie staramy się bić rekordów, pilnujemy by nikt nie marnował czasu czekając na kajaki czy szukając parkingu. Wszystkie elementy programu są staranie przemyślane i setki razy przećwiczone w praktyce. Nad sprawną realizacją imprezy czuwa nasza kadra, kierowcy i instruktorzy. Ci ostatni towarzyszą Państwu również na wodzie.
Przed wypłynięciem odprowadzamy samochody, pakujemy bagaże do naszych busów i uczestniczymy w szkoleniu kajakowym. Krótka odprawa informująca o charakterze najbliższych kilometrów poprzedza też każde kolejne zejście na wodę. Płyniemy w szyku pod czujnym, acz dyskretnym okiem instruktorów. Na wodzie staramy się nie narzucać, lecz w razie potrzeby pomagamy lub zdecydowanie interweniujemy. Bardzo zdecydowanie przestrzegamy zakazu spożywania alkoholu na wodzie.
Poza bezpieczeństwem pakiet kajakiem.pl dba również o wygodę spływowiczów. Stale rozwijamy sieć własnych pól biwakowych. Transportujemy brzegiem bagaże, realizujemy zakupy, gwarantujemy wodę do gotowania, nawet drewno na ogniska jest przez nas wcześniej przygotowane, co na spływach kajakowych naprawę nie jest standardem.
Planując wypad za miasto warto pomyśleć o spływie kajakowym. Trochę ruchu, wieczór przy ognisku, słońce i woda. Naszym zdaniem trudno o lepszy pomysł na weekend.
Kajakiem.pl jest profesjonalnym organizatorem turystyki tzn. ma wpis do rejestru organizatorów oraz gwarancję ubezpieczeniową na rzecz klientów. Organizując spływy weekendowe działamy jak biuro podróży. Wystarczy, że wybierzesz spływ i dokonasz rezerwacji, a stajesz się klientem biura podróży i wszelkie wpłaty są chronione gwarancją ubezpieczeniową. Możesz przyjechać nawet sam to my dbamy o skompletowanie grupy. Każdy może przyjechać na spływ ze standardowej oferty, a dodatkowo w zakładce spływy specjalne znajdziesz spływy weekendowe dedykowane np. singlom lub rodzinom z dziećmi.

W każdym sezonie dostępne jest kilka tras weekendowych, wszystkie są malownicze, choć mogą różnić się stopniem trudności. Na początek polecamy Białą Nidę lub Pilicę. Zwykle jest tak, że w kolejne weekendy lub sezony nasi klienci wybierają kolejne trasy, ale są też tacy, którzy regularnie wracają na tą samą trasę. Rzeka się zmienia i ta sama trasa w kolejnym sezonie, czy przy innym stanie wody, z innymi ludźmi lub o innej porze roku będzie wyglądała inaczej. Sam musisz wypróbować i zdecydować, która trasa najbardziej Ci odpowiada. Dostępne trasy tutaj.

 

Fundusze UE